Vannitoa renoveerimist alusta plaani tegemisest

Home » Vannituba » Vannitoa renoveerimist alusta plaani tegemisest

Vannitoa renoveerimine võib esmapilgul tunduda ju võrdlemisi lihtne – vannituba on väike ruum ja selle renoveerimiseks ei tohiks palju aega ja raha kuluda. Kui aga veidikeseks ajaks maha istuda ja mõtlema hakata, mis konkreetselt renoveerimist, välja vahetamist või uuendamist vajab, võib esmapilgul olev hoog kiirelt kaduda. Kust siis alustada? Kas teha ise või palgata spetsialistid? Kui palju kogu vannitoa remont maksma läheb? Need küsimused on vaid mõned, mis vannitoa remontimisel pähe võivad kerkida. Selleks, et kogu protsess sujuks ilma viperuste ja probleemideta, tuleks esmalt  paika panna plaan, kuidas kogu asi üldse välja hakkab nägema.

Planeerimine

Ükskõik, kas on tegu vana paneelmaja vannitoaga, mis vajab uuenduskuuri või on see uusehitis, kus vannitoas on olemas vaid lagi, seinad ja põrand,  kõik peab kindlasti algama planeerimisest. Kõige lihtsam ja mugavam on kõik sammud eraldi paberile kirja panna, alustades sellest, mis täpselt välja vahetamist vajab kuni joonise tegemiseni koos vajalike mõõtudega. Milleks see aga vajalik on? Kui  vannitoa suurus on näiteks 4 m². Kui soovite, et seal võiks olla WC-pott, dušinurk, vann, ning miks mitte ka pesumasin, vannitoavalamu koos kapiga ja lisakapp või riiul vannitoatarvete jaoks, siis kõigi nende ära ärapaigutamine võib tunduda juba võimatu missioonina.

Seetõttu on tähtis mõõta ja veelkord mõõta. Kui näiteks hiljem selgub, et vanni koha jaoks olid mõõdud valesti võetud ja suur ning uhke vann ei mahugi sinna, kuhu peaks, on jama päris suurSiis ei ole muud, kui tuleb hakata tegema hakata väikseid järeleandmisi – kui vanni ikka väga tahetakse, siis peab see ka vannituppa tulema. Dušinurk võib ju tunduda ilusa mõttena, aga ka vannis saab väga edukalt dušši võtta – nutika lahendusena on võimalik vannile paigaldada vanniseina, mis takistab veepiiskade sattumist vannitoa põrandale ja mööblile ja mõnisada eurot ongi juba dušinurga arvelt kokku hoitud!

Planeerimise juures on ka teisi olulisi nüansse: Kas on vaja panna põrandasoojendus? Kuhu tuleb valgustus ning milliseid valgusteid vajate? Kus asuvad elektripistikud, vee- ja kanalisatsiooniühendus, ventilatsioon? Põrandasoojendus vannitoas võib ju tunduda väga mugava ja mõnusana, kuid tuleks arvestada ka igakuise elektritarbimise suurenemisega, milleks ei pruugi kõik valmis olla. Kui vana põrand on korralik ja vastupidav, on võimalik põrandasoojendus paigaldada selle peale. Tänapäeval on selle jaoks võimalik osta üliõhukesed küttematid, mille võib panna otse plaatimissegu sisse.

Pistikute ja ventilatsiooni asukoht tuleks samuti enne töödega alustamist hoolega läbi mõelda. Näiteks vannitoapeegli kõrval peaks kindlasti olema eraldi elektripistik pardli, fööni või muu elektriseadeldise jaoks. Mitmetel peeglitel ja peegelkappidel on aga pistik juba kapi sisse ehitatud, mida on hea mööblit soetades meeles pidada. Ventilatsioon on tähtis selle jaoks, et üleliigne niiskus vannitoast välja juhtida. Kui seda mitte teha, siis võivad hakata levima bakterid ja ajapikku tekkida hallitus. Selle eemaldamine on aga juba olulisel keerulisem.

Comments are closed

Footer Column 1

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 2

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 3

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 4

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

A wordpress theme from BWThemes