Vannitoa remont nõuab põhjalikku planeerimist

Home » Vannituba » Vannitoa remont nõuab põhjalikku planeerimist

Vannitoa renoveerimise puhul on kõige olulisem samm ettevalmistus, mis garanteerib et kõik saab tehtud õiges järjekorras ja korralikult, sest vannitoa ehitamine või renoveerimine ei ole kõige odavam. Vähesest planeerimisest tulenevad ümberkorraldused võivad kalliks maksma minna.

Millest alustada vannitoa planeerimisel? Mõelda asjadele mis tõesti on olulised.
Kas teha dušš, vann või lausa saun? Riietepesemiseks tuleb arvestada ka pesumasinaga ja kuhu see läheb ? Kui soe saab ruum olema ja kuidas seda temperatuuri saavutatakse ?

Kindlasti tuleb üle vaadata tehnilised võimalused – vee- ja kanalisatsiooniühendused, ventilatsioon, boilerid ja elektrivarustus ning vastavalt sellele kavandada otstarbekas ruumiplaneering. Kui sellised alustalad on paigas siis võib edasi mõelda vannitoa sisustusele ja stiilile. Materjalid – Stiilidel on väga palju variante, sest moes on palju erinevaid materjale mida kokku liites võib saada jällegi mitmeid erinevaid tulemusi. Kodu on siiski k

käimla

oht kus sa ise veedad enamus ajast ning pead ise väga rahul olema sellega milline on lõpptulemus.

Kui plaadid on panud muutub töö juba tunduvalt kiiremaks kuid tõesti, plaatida tuleks ka seinu mitte ainult põrandat. Nii seina- kui põrandaplaatide ostmisel tuleb arvesse võtta ka väikest varu: plaate võib olla vaja poolitada, mistõttu neid kulub ruutmeetriarvestusest veidi rohkem. Kui terve ruum plaadituna võib tunduda liiga kulukas, siis võib need seinad, mis otseselt veega kokku ei puutu katta ka niiskuskindla värviga. Mõelda tasuks ka sellele, et ruum ise saab väga palju niiskust ning kõik mida ruumis kasutada võiks olla siiski niiskuskindel, vastasel juhul võib ilusa viimistluse kiirelt rikkuda niiskuskahjustused. Ülioluline on valida kõik detailid alustades segust kuni värvini veekindlad. Nii seintel kui põrandal on kindlasti vaja kasutada ka niiskustõket ehk hüdroisolatsiooni, millega on ka saunad üle võõbatud.

Sisusta vannituba nutikalt.
Eelkõige tuleb vannitoamööbli planeerimisel lähtuda olemasolevast pinnast ja selle potentsiaalsest asukohast vannitoas. Kui vannitoas on piisavalt ruumi ja ärapaigutamist vajab palju asju, siis tasub kaaluda kõrget põranda- või seinakappi. Näiteks jääb tihti kasutamata ära pesumasinapealne sein, kuhu sobib

valgusküllane vannituba

ideaalselt seinakapp või mõned riiulid. Järgi seda, et pesemiskoha vahele jääks vähemalt 60cm vahet, et niiskus ei kahjustaks mööblit., eriti tundlik on saepuruplaadist valmistatud odavam mööbel. Kuna alustame ja lõpetame oma päeva enamasti vannitoapeegli ees, siis tuleks sinna kindlasti lisada eraldi valgustus. Poest võib leida ka kappe mis on ilusasti valgustatud. Kui aga kraanikausi juures on plaanis kasutada ka fööni, pardlit või muud tehnikat, võib peegelkapi valida juba koos elektripistikuga.

Kui enamjaolt kasutatakse tasapinnale asetatavaid valamuid, siis kuju- ja materjalivalik on tänapäeval peaaegu piiramatu: värviline keraamika, puit, betoon, graniit, marmor, klaas – kõik need on alternatiiviks valgele keraamilisele valamule. Enamus inimesi mõtleb väga oma ökoloogilisele jalajäljele ning kasutab väga veesäästlikke kraane. Näiteks kasutatakse vannitubades üha rohkem vett säästvaid WC potid, valamu- ja dušši segisteid. Samuti kasutatakse vannitoa valgustamisel spetsiaalseid niiskuskindlaid ja energiasäästlikke valgusteid.

Kui ise ei oska.
Hästi on öeldud, et harjuta kätt teiste majade peal, enne kui asud oma maja ehitama, kui ikkagi igasugune ehitus kogemus puudub siis puhtalt suurest tahtmisest võib renoveerimistööst saada mitte projekt vaid kallis hobi mis kestab väga pikka aega.

Comments are closed

Footer Column 1

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 2

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 3

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 4

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

A wordpress theme from BWThemes