Milline küttelahendus parim teile ?

Home » Õhksoojuspump » Milline küttelahendus parim teile ?
Maasoojuspump

Maasoojuspump või õhksoojuspump

Maksimaalne kasu on kombineerida kaks erinevat kütteliiku kokku. Parim ja kõige tuntum näide on puuküte õhksoojuspump, sest majaomanikud on tuttavad olukorraga kus töölt tulles võib toas 10 kraadi vaid olla. Kui kedagi pole kodus siis pump vaikselt tegutseb ja kui koduelanikud koju jõuavad ning puudega kütma asuvad siis pump vastavalt temperatuurile jääb ise seisma. Nii on küttehinnad eriti soodsad ja majas püsiv soojus. Samamoodi on õhksoojuspump kasulik ja säästlik lisavõimalus majades, mida köetakse elektriga. Tasu pumba eest pole hiiglaslik ning kokkuhoid hakkab juba esimesest pärast kui maja ei köeta elektriradikatega. Soojuspump ka kergeltkuivatab õhku siis eriti hea kui majas on palju niiskust.

Kui küttevaldkonnas üldse saab rääkida trendidest või moest, siis õhksoojuspump on kujunenud viimase kümnendi hitiks. Kuna hind on mõistlik, paigaldus kiire, energiasääst kindel, siis ilmselt ongi juba kõik harimad argumendid nimetatud. Õhksoojuspumpade müük kasvab hüppeliselt kahel perioodil aastas – sügisel kui külm ja niiskus tuppa tungivad ning suve hakul esimese kuumalaine ajal. Soovitame enne ostma kiirustamist enda jaoks kaardistada pumba plussid ja miinused, võrrelda erineva hinna ja kvaliteediga lahendusi ning vajadusel pidada nõu ka valdkonna eksperdiga.
Õhk-vesi soojuspump
Toodet tuleb tundma õppida

Vajaduste väljaselgitamine on ilmselt esmane asi mida tegema peaks, sellele järgneb juba hind ning siis tootealane teadlikkus. Spetsialist soovitab hindu vaadates alati uurida, mida hind sisaldab – kas ainult toodet või ka paigaldust ja tootekoolitust. Kui paigaldada endale õhksoojuspump ise siis võib tootealasestgarantiist suu puhtaks pühkida. Ka on oluline toodet tunda ja õigesti kasutada, et ei tekiks rikkeid, mis lisaks kulule tähendaks talvel ootamatult külma tuppa jäämist.

Kuna toodete hinnad on erinevad siis on ka toodete omadused erinevad. See ei tähenda, et peaks pimesi hinnast lähtuma, vaid toote näitajaid enne ostu vaatama ja võrdlema. Soodsamad pumbad ei ole enamasti suutelised üksi maja soojaks kütma, kuid võivad lisakütjana ja sooja hoidjana osutuda väga efektiivseks. Millele paljud esmasel pilgul ei mõtle on kasutegurid, näiteks kõik õhksoojuspumbad ei sobigi kütma käredatel külmadel, täpselt nagu väike mootor ei ole enam kiirteel väga ökonoomne, kuna peab suure kiiruse jaoks rohkem vaev nägema kui suure mootoriga auto. Ühtlasi on kasulik jälgida energiakulu, millega erinevate välisõhu temperatuuride juures tuba soojaks saadakse.

Mõõda ära kui suur on toa suurus mida soovid pumbaga kütta. Paljud tooted on siiski keskendunud saja m2 vajaduste rahuldamiseks. On olemas lahendusi millel on kaks või isegi kolm maja sisest puhurit, mille saab majas ära jaotada. Selline lahendus on mugav, sest ei sunni siseuksi sooja saamiseks lahti hoidma.

konditsioneerid

Kindlasti pole toote jõudlus kinni ruutmeetrite numbril.

Kahtlemata võib pumba müra paljusi inimesi häirida ning seoses sellega tuleb paigutuse peale jällegi mõelda. Kõik õhksoojuspumbad teevad vähemal või suuremal määral häält. Tänapäevase õhksoojuspumba heli võib võrrelda näiteks kaasaegse külmkapiga – eluruumides ei häiri, aga magamistoas võib segama hakata. Seetõttu ei soovita spetsialistid panna õhksoojuspumba siseosa magamistuppa ega välisosa magamistoa välisseinale. Puumaja puhul on vibratsioon kuidagi eriti hästi und häirima.

Iga masin nõuab hoolt, erandiks pole ka õhksoojuspump oma laagrite vahetuse ja puhastamisega. Enamasti saadakse sellega ise hakkama, mõnikord on tarvis ka spetsialisti kätt. Üldiselt võib öelda, et õhksoojuspumbad peavad hästi vastu ning tasuvad oma investeeringu kenasti ära nagu ka õhk-vesi soojuspumbad.

Plussid:

 • energiasäästlik
  Mõistlik hind investeeringuks
  jahutab ja kütab hästi ruumi
  Ideaalne eramajja, suvilasse ja kortermajja
  Mõned filtreerivad õhku puhtamaks.
  saab kasutada mobiili äpiga ja puldiga
  kuivatab niiskeid ruume

Comments are closed

Footer Column 1

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 2

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 3

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 4

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

A wordpress theme from BWThemes