Mida vältida kontorimööbli ostmisel?

Home » Kontorimööbel » Mida vältida kontorimööbli ostmisel?

Kontorimööbli valik ja ostmine võib esmapilgul tunduda lihtsa tegevusena, kuid seal on mitmeid aspekte, mille unustamisel võite enda tööruumide paremaks muutmise asemel hoopid kahju teha.

Hind vs kvaliteet

Odavamad mööbliesemed võivad tunduda küll ahvatlevamad rahakotile ja eelarvele, kuid nende kvaliteet ei pruugi olla kaugeltki sama hea, kui kallimatel toodetel. Näiteks võib tuua kontoritoolid. Toolid võivad olla välimuselt sarnased, kuid kallim tool peab suure tõenäosusega vastu kaks kuni kolm korda kauem, kui selle odavam analoog. Sellisel juhul saate te kallima tooli kasuks otsustades kindlasti  oma raha eest rohkem, kui odavamat soetades.

Olulisem on välimus kui mugavus

On olemas väga palju erinevaid kontoritoole, mis näevad välja kenad, kuid kui need ei ole eriti  mugavad, siis ei ole sellistega tegelikult mitte midagi peale hakata. Esmast tähelepanu tuleb siiski pöörata klientide ja töötajate mugavusele, kui hakkate valima mööblit oma kontorisse. Välimus on küll oluline, kuid see ei ole aspekt, millele te peaksite kogu tähelepanu pöörama. Mõelge sellele, millisena tunduvad teie valitud toolid, kui te nende peal istute rohkem, kui vaid paarkümmend minutit järjest. Keskmine töötaja veedab oma laua taga toolil istudes vähemalt kuus tundi päevas, seega mugavus on oluline. Kõige parem on, kui lähete mööblipoodi kohale ning proovite isiklikult järgi kõik mööbliesemed, mida olete plaaninud osta.

Omavaheline sobivus

Erinevad tootjad võivad pakkuda tooteid, mis on sama värvinimetusega, kuid tegelikult ei pruugi kahe erineva tootja värvid omavahel üldse sarnaneda ning seetõttu ei sobi lõppkokkuvõttes tooted omavahel kokku. Seetõttu proovige kontorimööböit soetades jääda ühe tootja toodangu juurde, et vältida seda, et ostetud mööbel omavahel ei sobi. Kui te aga kindlasti soovite osta erinevate tootjate toodangut, siis minge kindlasti poodi kohapeale ja veenduge oma silmaga, kas uued tooted olemasolevaga kokku sobivad. Veel parem, kui saate kahe firma toodangut omavahel kõrvutada, et veenduda nende värvide sobivuses.

Töötajale mõtlemine

Iga inimene on erinev ning see, mis on ühele mugav, ei pruugi seda teisele olla või on hoopis ääretult ebamugav. Laud, mille taga pikk inimene saab mugavatl töötada, ei pruugi olla tema lühemale kolleegile üldse sobiv ning osutuda äärmiselt ebamugabaks . Või siis näiteks ei pruugi käetugedega kontoritool olla sobilik inimesele, kes on keskmisest suuremat kasvu ning kogukam.  Lisaks sellele võib osadel töötajatel vaja olla kohta, kus saaks teha meeskonnatööd ning mitmekesi ühe töölaua taha koguneda, samas kui teised vajavad kindlasti rahulikumat töökohta individuaalsemaks töö tegemiseks. Kontorimööbit valides peaks firmajuht kindlasti silmas pidama erinevate töötajate vajadusi , sest lõppude lõpuks on ju töötajad need, kes hakkavad ostetud mööblit igapäevaselt kasutama.

Järele proovida või mitte

Ka kontorimööbli ostmise puhul kehtib vana tõde – proovi enne kui ostad. Kui vähegi võimalik, siis minge poodi kohapeale ning proovige tooted ise läbi. Istuge toolidel ja laua taga ning kujutage ette, et peate seal olema pikemalt. Proovige, kas väljavalitud toolid ikka mahuvad oma suuruselt teie eelistatud laua alla ning sobuvad omavahel. Mööbli järeleproovimine ei võta kaua aega, kuid säästab teid kindlasti edasistest mittevajalikest väljaminekutest.

 

 

 

Comments are closed

Footer Column 1

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 2

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 3

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 4

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

A wordpress theme from BWThemes