Magamistoa kujundamisest vallalistele

Home » Sisekujundus » Magamistoa kujundamisest vallalistele

Magamistuba on koht, kus iga inimene soovib end tunda võimalikult hästi ning mugavalt. See o n koht lõõgastumiseks ning päeva pingete maandamiseks. Magamistoa sisustamisel tuleb sisekujundajal kindlasti arvestada kliendi soovidega, sest see on antud ruumi juures esmatähtis. Sisekujundajale jääb küll võimalus soovitada erinrvaid lahendusi ning pakkuda turul saadaolevaid võimalusi, kuid enda soovde pealesurumine reeglina kaugele ei vii. Lisaks muule on väga oluline teada ka, kes hakkab antud magamistoas elama. Kas tegu on paariga või perega, kus on lapsed? Kas lapsed hakkavad elama samas magamistoas või mitte? Hoopis teine lugu on aga siis, kui asutakse kujundama magamistuba vallalaisele üksinda elavale mehele või naisele.

Nii mehed kui naised naudivad reeglina loodusähedast õhkkonda, mida on võimalik luua puitu kasutades. Seetõttu on väga paljud magamistoas kasutatavad sisustuselemendid tehtud just puidust. Vallaliste inimeste magamistoa kujunduse hulka võivad kuuluda ka suured gareroobid, kuhu saab sisse jalutada. Need võivad olla eri suuruse ning lahendustega vastavalt sellele, kui palju on inimesel riideid ning mida ta seal veel hoiustada soovib. Lisaks kõigele muule võib vallaline klient soovida enda magamistuppa lisada meeleolu valgust või meelelahutuskeskust muusikakeskuse või kodukino näol. Naiste puhul tuleb arvestada ka erinevate elektriliste seadmetega nagu föönid, koolutajad, sirgendajad jne. Seetõttu on oluline, et pistikud ja lülitid oleksid magamistuppa planeeritud juba sellele võimalusele mõeldes ning neid oleks pigem rohkem, kui vähem.

Ei ole kindlat reeglit, milline peaks olema magamistoa värvilahendus. See sõltuvb väga palju tellijaks oleva inimese eelistustest ning isiklikust maitsest. Olenevalt inimese soost, võivad magamaistoa värvid olla kas intensiivsed või siis vastupidiselt rahustavad. Naiste puhul on reeglina värvipaleti valikus pigem pehmemad, pastelsemad ja rahustavamad toonid. Mõnedele naistele võib meeldida loodusliku puidu välimus ning tunnetud, kuid on ka neid, kellele sobib näiteks metalne läge, sepistatud metall või isegi lillelised mustrid. Naiste ideed magamistoa kujundamisel võivad olla oluliselt keerukamad kui meestel, sest naised võivad olla mõjutatavad sellistest pisiasjadest nagu erinevad karbid, panipaigad ja  muud esemed, mida saab kasutada oma asjade ärapanemiseks.

Üksinda elavad mehed valivad reeglina tugevad ja julged värvid ning nende sisustuse valik peegeldab sama tendentsi. Mõned mehed eelistavad aga intensiivsete punaste ja mustade toonide asemel hoopis sisustada naturaalsete puidust elementide ja pindadega. Sellised lahendused sobivad tihtilugu ka naistele.

Ka sisekujunduse elementide ning mööbliesemete valikul on suur vahe, kas sisustatakse magamistuba mehele või naisele, üksinda elavale või pereinimesele. Naisterahva magamistuapp võib sisekujundaja julgelt pakkuda erinevaid lahendusi sitside-satside ning tekstiilkatete näol. Samas kui meesterahva magamaistuba on tavaliselt lihtne ning sirgjooneline ning vähemate akssessuaaride ja kaunistustega.

Comments are closed

Footer Column 1

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 2

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 3

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 4

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

A wordpress theme from BWThemes