Kui mõistlik oleks keegi palgata kodu koristama ?

Home » Koristusteenus » Kui mõistlik oleks keegi palgata kodu koristama ?

Teenus ei peagi olema odavate klassist, sest kui sa ise seda ei viitsi siis miks peaksid teised töö odavalt ära tegema. Koristaja tunnihind on u. 9-16€, kahetoalise korteri jõuab valmis mõne tunniga.

Kolmetoalise 50-ruutmeetrise korteri tavaline hoolduspuhastamine võtma aega maksimaalselt 3h. Esimesel korral läheb tõenäoliselt veidi kauem, ent järgnevatel kordadel juba kiiremini. Erilised tööd ning standardsed tööd.

Maja puhul võib aega minna 5-6tunnikest. Kui kodu on väike aga seal on väga palju detaile siis koristustöö muutub palju pikemaks. Kui ruumid on avarad ja vabad rohkest mööblist siis koristus läheb jõudsamalt. Samuti oleneb millised on põrandakatted. Parkett, keraamilised plaadid, või hoopis vaipkatted ?

kontorilauad
Kõige rohkem võtab aega vannitoa ja köögi puhastamine. Kindlasti on vaja selgusele jõuda kas puhastusvaheneid peab ise soetama või on need ikka koristaja või ettevõtte poolt.
Kvaliteetsed puhastusettevõtted kasutavad enda vahendeid, et vältida kahju mida võib põhjustada vale keemia, näiteks õrnadel materjalidel – valet puhastamisvahendit kasutades võib kalli materjali aja jooksul sootuks ära rikkuda.

Tellida on võimalik nii kõige lihtsam hoolduspuhastus kui ka võtta lisaks triikimine, akende või külmkapi pesu ja ka muud põhjalikumad puhastused. Kindlasti võiks kohe erilahenduste all välja tuua kõrge lae all redeliga ronimist, tekstiilist asjade keemiline puhastus.

Koristaja vastutus
Eraisikust koristajatädi võib küll leida lehekuulutuse või näiteks naabrinaise kaudu, ent probleemide ilmnedes on neid sellisel juhul palju keerulisem lahendada.

Teenuse tellija õigused on ainult siis kaitstud kui on selmitud kirjalik leping.

Kui tellida mingi teenus siis ametlikult fikseeritud ost muudab õigused kaitstuks ja tagab meelerahu.

Näiteks on kui kokkulepe, et koristaja käib nädalas korra koristamas, kuid tegelikult jättis vahele siis on võimalik kohe see vaidlustada.
Kui see on suusõnaliselt kokku lepitud, siis suusõnaline leping on ka tegelikult juriidiliselt pädev, ega tõenda seda. Siis peab sul olema keegi tunnistaja kõrval, kes ütleb, et jah, tõepoolest, meil oli niimoodi kokku lepitud.

kodu3

Teenusepakkujad sõlmivad kliendiga ka vastutuskindlustuslepingu, mille järgi vastutab ettevõte millegi kadumise või purunemise eest.
Kuivõrd usaldavad inimesed oma koju võõrast inimest koristama, ilmselt koristajat otsiv inimene on selle enda jaoks juba selgeks mõelnud.

Ettevõtted on ka maininud, et vahest palutakse täpselt sama koristajat, kes käib näiteks sõbranna juures, ent üldiselt tuleb sellised juhtumeid ette harva.
Teenust pakkuv ettevõte võiks hoolitseda selle eest, et teenust käib pakkumas üks ja sama koristaja. On ka inimesi, kes alguses ehk veidi kõhklevad ja on esimestel kordadel koristamise ajal kodus, ent mõne aja möödudes muutub ka nende klientide süda rahulikumaks ning julgetakse koristaja tulekul kodust ära olla ja omi asju ajada. Täpsemalt koristuste kohta siit.

Comments are closed

Footer Column 1

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 2

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 3

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 4

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

A wordpress theme from BWThemes