Hästipaigutatud peegel loob õdusa meeleolu

Home » Sisustus » Hästipaigutatud peegel loob õdusa meeleolu

Hästipaigutatud peeglid on suurepäraseks disainielemendiks kodu kujundamisel. Peeglitega on võimalik teha ruume suuremaks ja avaramaks ning tuua ruumidesse ka lisavalgust. Ilusa disainiga peegel võib olla ka lihtsalt lummal kujunduselement, mid püüab piklu ning võib lausa aendada seinamaali. Kui soovid kujundada oma eluruumi peeglite abil, siis on parima tulemuse jaoks vaja jälgida mõnda lihtsat näpuneäidet ning eksimise võimalus on minimaalne.

Väga kitsaid ja väikeseid ruume on peeglite abil võimalik muuta suuremaks ning avaramaks. Nii on näiteks hea paigutada peegleid trepihalli või koridori ning kindlasti ka esikusse. Esikus asuva peegli võiks paigutada ruumi paremale seinale, mitte kohe välisukse vastu. Kui ruum on pigem hämaravõitu, siis aitab peeglite kasutamine tuua ruumi sisse valgust, kui asetame peegli selliselt, et sellelt peegelduks aknast tulev päikesevalgus.

Peegleid ei pea alati paigutama seintele. Väga hea lahendus on panna kitsaid ja kõrgeid peegleid seisma ruumi erinevatesse kohtadesse eraldiseisvate elementidena. Need võivad olla eraldi jalgadel peeglid või ka seinapeeglid, mis ei ole seina külge kinnitatud, vaid on lihtsalt vastu seina toetatud. Sellised peeglid sobivad just eriti hästi garderoobidesse ja tubade nurkadesse.

Kohad, kus ei tohiks peeglitega üle pingutada, on köök ja magamistuba.Köögid ei ole peeglid hädavajalikud. Samas võib tunduda efektne ja huvitav idee teha peeglist köögitasapinna tagune sein. Siin tuleb loomulikult jälgida ka seda, kas see otsus väga praktiline on. Nimelt nõuab sellise seinakatte puhtanahoidmine päris palju aega ja vaeva.  Samuti ei soovitata panna väga palju peegleid magamistuppa.

Magamistoas on oluline säilitada seal rahulik ning intiimne õhkkond. Raudreegel on see, et magamistoas asuvad peeglid ei tohi olla suunatud magavale inimesele ehk siis ei tohi peegeldada magavat inimest.  Usutakse, et selliselt asetatud peeglitega toas hakkavad inimesi painama õudusunenäod ning ta ei saa ennast korralikult välja puhata. Palju praktilisemast vaatenurgast lähtudes võib voodi peale suunatud peegel unest ärkavat inimest ka ehmatada ning see ei ole kindlasti meeldiv tunne.

Kui sul on kodus kamin, mis seisab suvisel perioodil kasutamata, siis võid proovida järgmist nippi. Talvel on kaminas mõnus tuli, mis paitab meeldivalt tervet tuba, kuid suvisel perioodil seisab see enamuse ajast tunralt ja tuhmit toa nurgas.  Et kaminat ka suvisel perioodil veidi elavdada, võid asetada peegli kamina sisemusse ning peegli ette küünlad või muud valgust tootvad esemed. Peegel annab küünalde põledes nendele täiesti uue dimensiooni ning võimendab küünaldelt tulevat valgust tervesse ruumi.

Peeglitega on võimalik luua ka mitmeid optilisi illusioone. Lisaks ruumide suurendamisele on võimalik jätta mulje, et toas on rohkema aknaid ning seeläbi ka rohkem valgust. Sellise illusiooni loomiseks tuleb peegel asetada akna ga ristuvale seinale nii, et aken peegelduks sealt peeglist vastu. Selline paigus annab lisak toale ka valgust ja suurust juurde. Samamoodi võid peegli asetada otse akna vastas olevasse seina juhul, kui aknast paistab ilus ja maaliline loodusvaade. Sellisel juhul dubleerib peegel antud vaate ning võib tunduda, et tegu on seinamaaliga.

Mis iganes ideid peeglitega dekoreerimisel ka kasutada, on oluline pidada silmas vaid ühte nõuannet, mille vastu ei tohi eksida. Peegel peab peegeldama midagi kaunist või lisama toale valgust ja ruumikust.

Comments are closed

Footer Column 1

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 2

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 3

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 4

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

A wordpress theme from BWThemes