Eesti päikeseenergia.

Home » Päikeseenergia » Eesti päikeseenergia.

Investeeringu omakapital on 100% ning pole sisse arvestatud elektrihinna tõusu, kui hind tõuseb siis investeering saab veelgi kiiremini tasutud. Kuna hinnad tõusevad alati ja elukvaliteet kallineb siis taastuvenergia on kindel viis elukulusi madalal hoida. Esimesed päikeseelektrijaamad on juba elektrit tootmas. Hetkel veel on seadmete soetamiseks tehtav investeering suur kuid õiget lahenduskäiku kasutades on tänase seisuga päikeseelektri väikesüsteemi tasuvusaeg juba 15 aastat ja vähem, aastal 2009 oli tasuvusajaks 50-60 aastat. Kuna päikesepaneelid eluiga on kolmkümmend aastat ning neid on lihtne hooldada siis on see tehnoloogia just Eestisse sobiv.

Meie nägemus on, et massilisemalt hakkab Eestis levima võrku ühendatud lahenduskäikude osakaal, kus PV paneelidest saadav energia muudetakse inverterseadme abil võrgukõlbulikuks elektrienergiaks. Saadud elektrienergia kasutatakse ära oma majapidamises, saades lisaks rahalist toetust omatarbeks toodetud elektrienergialt. Võrgulahenduse jaoks sobilikud seadmed on olemas, mis vastavad kehtivale võrgustandardile ja mikrogeneraatorite standardile.

Paigalduslahendustena on võimalused järgnevad:

  1. viilkatusele
  2. lamekatusele
  3. fassaadile
  4. fassaadina
  5. avamaale

Kui olete lahendanud oma koduenergia lahenduse nii, et üleliigne elekter läheb tagasi võrku siis lisaakude jaoks pole vajadust. Kõik energia toodetakse otse võrku ja puudu jääv energia (vähese päikesega perioodid, ööperiood) ostetakse võrgust puuduolev energia juurde. Kõik toimub automaatselt, kuskil lülitamas ei ole vaja käia. Head päikesepaneelid on toodetud Saksamaal, kus kvaliteedi osas järeleandmisi ei tehta, kõik päikesepaneelid on eelnevalt läbinud tootekontrolli. Vastavalt kliendi soovidele ja ootustele on lihtsasti võimalik sobitada kokku endale vajaminevad paneelid.

Seadmetele ja päikesepaneelidele on olemas tehasegarantii viis aastat.

Tõesti mujal maailmas on võimalik saada ka toetust seadmete ostul kuid mitte Eestis. Võimalus on saada toetust erinevatelt fondidelt seadmete soetamiseks.

Kui oled otsuses kindel et päikesepaneelid soetada siis küsimus on ikka, et kuhu neid siis panna ja palju neid üldse vaja on…

Näitena 210W päikesepaneelide puhul 1,2kW süsteemi PV paneelide pindala on 9,1m2, paneele 6 tk.

Väikelahenduste puhul ei ole inverterseade suurem, võimalik on paigaldada siseruumidesse kui ka välistingimustesse, st majja sisse tuleb ainult elektrikaabel, mis ühendatakse maja elektrivõrku. Võimalik on koostada nii 1 faasilisi kui ka 3 faasilisi lahendusi, suurlahenduste puhul kuni 20kV.

Hooldamine on lihtne, piisab vaid korra aastas neid pestes, see muudab nad palju paremaks kui tuulegeneraatorid, võib ka öelda, et nende puhastus sõltub sinu tahtmisest, keskkonnast ja määrdumisastest näiteks linnu väljaheide.. Soovituslik on jälgida ka periooditi inverterseadme tööd ja kontrollida jahutusradiaatorite olukorda, kas on seal liigset prahti, mis võib takistada soojuse eraldumist.

Kui hooldus valmis siis võib jälle tunda rõõmu rohelisest energiast mille jaoks pole tehtud loodusele kahju ega õõnestatud Eestimaad põlevkivide tarbeks.

Comments are closed

Footer Column 1

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 2

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 3

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 4

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

A wordpress theme from BWThemes