Bassein

Home » Bassein » Bassein

Sillerdav välibassein toob teie suvesse luksust ja naudingut. Basseini valmides kehtib komme, et peremees ei lõika linti läbi, vaid külalised viskavad ta vette. Kuidas saada välibassein ja kui suure summaga pean arvestama?

Kuumal suveilmal on hea end basseinis jahutada, ilma et peab sõitma kuskile veekogu äärde.Iseenesest basseini ehitamiseks pole palju vaja, vaid ala kuhu see rajada ja suuremapoolne pangakonto. Eestis on tavaks ikka valid päikeseline koht, suurus sõltub nõudlusest ja kasutajate arvust.Optimaalne bassein on mõõdus 4×8 meetrit. Sellise hinna eest võib saada pruugitud auto. Eestis olevad välibasseinid on pigem rikkamapoolsetel inimestel. Rootsis on välibassein üpris tavaline keskklassi kodudeski.

Kas puit või betoon?

Kõigepealt on vaja rajada auk. Välibasseinide standardsügavus on 1,45 meetrit, kus vett 1,35 meetri jagu: see aiabasseinidon paras mõõt, nii et vettehüppel ei põruta jalgu ega ole lastel uppumisohtu. Inimestel on basseinide suhtes mitmesuguseid hirme. Põhjanaabritel on populaarne ehitada puit sisemusega välibassein. Sinna võib isegi talveks vee sisse jätta ilma liigse mureta. Betoonbasseinis võib aga jää kurja teha ning betooni katki suruda. Eelarvamuslikult peetakse betoonivalu puidust vastupidavamaks, sest nõukogude ajal tähistas betoon tugevust ja võimsust. Puidul on aga betooniga võrreldes mitu eelist. Puitraamistik on paindlikum ning mädanemisohtu ei pea kartma kuna töötlused puidule on väga kvaliteetsed. Näiteks põhjanaabritel on tehtud PVC-materjalidest välibasseine juba kümneid aastaid ja need peavad väga hästi vastu. Sisetingimustel on siiski parem kasutada betoonist basseini mis plaaditud.

Valmimisaeg

Puitkarkass tehakse soovitud projekti järgi valmis ja paigaldatakse täpse sügavusega auku. Töö on sarnane mistahes puitehituse rajamisega ning käib tüüpprojekti järgi. Standardprojekte leidub 10-12 ja nende seast valida on soodsam kui tellida eriprojekt. Basseine ehitades tasuks jälgida rootslaste tehnoloogiat ning töövõtteid.

Karkassi valmimisel kaetakse basseini põhi liivaga. Sellele omakorda asetatakse põhjamatt. Siis basseini rahvakeeles kilekott, mis tegelikult on 0,55-1,5millimeetrise läbimõõduga PVC-kile, mille hind sõltub läbimõõdust.PVC-materjali peljatakse õhukeseks, aga ega ta nii kergesti järele anna, selleks peab noaga kallale minema,” selgitas Saare ja lisas, et PVCd on hõlbus parandada.

Siis juba võib lasta basseini vett, nii palju, et raskus hakkaks PVC katet rõhuma ning PVC saab korralikult ära kinnitada ning ääred ära kinnitada, 15 sentimeetrist veest piisab. Nüüd paigaldatakse ja ühendatakse vee välja- ja tagasivoolutorud ning lisatakse filtersüsteemid. Filtersüsteemide hinnaga tuleb ka arvestada kuna need algavad 1500 eurost. PVC puhul võib ka erinevaid värve tellida, näiteks punast, rohelist, põhivärviks on siiski sinine. Kui tugev soov on teha midagi väga omanäolist siis on abiks projekteerimine

Soovi korral saab paigaldada soojendusseadme, mis pikendab basseini kasutamise aega ja laseb koguni aasta ringi õues kümblemas käia.

bassein

Comments are closed

Footer Column 1

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 2

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 3

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 4

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

A wordpress theme from BWThemes