Maja

Home » Kütmine » Maja

Kodu on koht, kus puhatakse tööväsimust välja ja rahuldatakse nii ihu- kui hingevajadusi. Kodus tunneb end perekond privaatselt ja turvaliselt. Suur roll sellel kas oled järgmine hommik vormis ja väljapuhanud on meie kodul, kõik vajame aega iseendaga ning tahame end tunda vabalt. Isegi siis kui väljas on halb ilm, sajab vihma, lund või laus torm, saab pere tunda end hästi kui majal on olemas hea küttesüsteem.

Milline võiks olla hea ja mõnus kodu ?

Kodus on sadu asju mis peavad väga head olema, üks neist on kindlasti värske õhuga, soojad toad. Kindlasti on kõige ekstreemsem variant see kui väljas on külm ja tulles õuest tuppa on toas samasugune külmus.

Meeldivalt soe tuba ühtlase temperatuuriga ja värske õhk kõigis tubades, köögis, vannitoas, kus iganes, on üks põhitingimusi kaasaegses kodus. Tõsi, maja süda on küttesüsteemi soojusallikas. Nagu ka inimesel ei saa olla küllaltki suure keha kohta väga väike süda, ei saa ka suurel majal olla väike küttesüsteem. Võib öelda – mis põleb, annab sooja. Kas energiakandjat põletatakse lokaalses katlamajas, või tehakse seda kusagil kaugemal keskkatlamajas ning soojus tuleb majja trasside kaudu, on asja üks külg. Tähtis on see kui väga teile endale meeldib küttelahendus ning kui palju kulub selle kütmiseks ressursse. Siinkohal on õige aeg välja öelda eluliselt ning ka majanduslikult tähtis tõde: “rikas pole see, kes palju ja kallilt ostab, vaid see, kes vähe kulutab”.

Meie kliimavöötmes on võimalik valida erinevate kütteliikide vahel. Paljusi energiaallikaid ei ole veel kasutusele meil võetud või kasutatakse minimaalselt. Samal ajal traditsioonilisi energiakandjaid kasutatakse veel üsna ebaökonoomselt.

Kütteaineks võib olla puit erinevates variantides (halupuu, pellet), kütteõli, elekter, gaas, päikeseenergia, maa- ja õhusoojus jne. Kuidas aga need energialiigid muuta kõige kasulikumalt, ökonoomsemalt ja efektiivsemalt soojusenergiaks? Milline variant on sobivaim, peaks olema igaühe enda otsustada ja sõltub põhiliselt rahakoti paksusest ning soovitava mugavuse tasemest. Seega erilist tähelepanu tulebki pöörata seadmete ja materjalide kvaliteedile ning otstarbekusele ja küttesüsteemi skeemile (projektile). Sellepärast on tellijal, kes ei pruugi olla ka asjatundja, väga raske õiget valikut teha ja sageli minnaksegi hinna odavuse õnge.

Kuidas ja leida oma majale efektiivseim küttelahendus?

Kodu ehitusel tõuseb alati küsimuseks küttesüsteem, vahet ei ole kas tegu on renoveerimistöö või uue kodu ehitamisel. Ka siin tasuks teha ise kodutöö ära või uurida ekspertide käest. Suur infokogus tuleb lahti mõtestada. Kergem on seda teha, kui kasutada erapooletute asjatundjate abi. Tehtud valiku korral tuleb kindlalt olla veendunud, et hiljem ei tuleks kahetseda ja ümberehitamisele uusi kulutusi teha. Elu on näidanud, et liigne koonerdamine maksab hiljem siiski kätte. Jällegi poest nõu saamine võib olla selline, et müüjad võivad lihtsalt soovida vanast kaubast lahti saada või toodetest mis vedelevad. Pakkumisi tööks tuleb võtta erinevatelt firmadelt kes ehitavad küttesüsteeme. Tähelepanu tuleb pöörata pakkumise sisule , seadmete kvaliteedile ja lõpphinnale – mitte seadmete ja materjalide ühikuhindadele. Et hinnas konkurenti trumbata pannakse pakkumisse väga tihti odavaid ja halva kvaliteediga asju.

Comments are closed

Footer Column 1

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 2

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 3

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 4

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

A wordpress theme from BWThemes